Zobrazení: 5869

Vostruha     První letošní festival pod širým nebem kterého jsme se zúčastnili, se konal 17.dubna v Podlužanech u Rožďalovic v klubu Samotář. První ročník Podlužanské kytary byl sice oficiálně zahájen v sobotu v 10:30 h vztyčením osadní vlajky, ale již v pátek se sešlo asi 80 kamarádů, kteří hráli až do rána.
     Sobotního festivalu se zúčastnily skupiny T.O.Řeka - Ždírec nad Doubravou, Standa Mrázek a Přátelé z hor - Vrchlabí, Sešlost - Jablonec, Wostruha - Dvůr Králové, T.O. Modrá Kotva -  Buben, T.O. Svatojánské proudy - Praha, Ruksak - Rumburk, Brzdaři Kutná Hora, samozřejmě, že i Country Colaps a na závěr Chrpa - Chrudim. Mimo soutěž zahrál také pořádající Samotář. Během jeho vystoupení diváci vybrali tři nejlepší. 1. Cenu diváků získaly dvě kapely Chrpa Chrudim a T.O.Modrá Kotva Buben, na druhém místě se umístila mladá kapela Jablonecká Sešlost.
     Byl to moc pěkný festival v kamarádském duchu. Přišlo asi 250 lidí. Počasí bylo nádherné a festival nekončil oficiálním vyhlášením výsledků, ale pokračoval v sále klubu volnou zábavou. V neděli ho zakončilo stažení vlajky.