Na 35. ročník Festivalu trampské písně v Horním Jelení jsme se letos odhodlali vzít sebou i omladinu. Proto jsme týden dopředu nervózně sledovali předpovědi počasí a doufali, že se umoudří.  Nakonec to vypadalo nadějně, ale přesto jsme se v pátek 28. května 2010 dočkali nejen sluníčka, ale i dvou parádních bouřek. Naštěstí jsme se stačili včas zabivakovat a jediný, kdo utrpěl poněkud promáčenou újmu, byl Blendy. Jako na objednávku těsně před zapálením ohně přestalo pršet a tak 35. ročník FTP mohl být vklidu zahájen. Netrpělivě jsme čekali na naše vystoupení. Ačkoliv Blendy měl suchou jenom mandolínu a i Jeff byl poněkud rozladěn (nemám na mysli banjo), nakonec jsme se dočkali a odehráli svoje tři písničky: Přišel pátek, Znám kout a Rikatádo.

ftp35_035

 

     Po našem vystoupení už byl čas uložit naše ratolesti. Jeff musel odjet domů, protože ráno musel do práce a my ostatní (až na Blendyho) jsme šli spát. Ještě ve stanech jsme však poslouchali ostatní skupiny .

     Ráno jsme se probouzeli s nadějí, že nás přivítá sluníčko a to přání se nám naštěstí splnilo. Protože naše soutěžní vystoupení bylo na řadě až v odpoledním kole, věnovali jsme dopoledne sušení a táboření. Nejprve jsme se snažili asi dvě hodiny rozdělat oheň. To se nám nakonec podařilo, ale snídaně se nečekaně posunula a polívku, kterou jsem vařil k snídani, jsme měli až na oběd. Mezitím jsme se také snažili přimět Blendyho, aby si také odpočinul, protože jako tradičně celou noc nespal. Naštěstí mezitím sluníčko vysušilo jeho věci a kolem desáté hodiny konečně usnul.

ftp35_050

     Kolem jedné hodiny po obědě dorazila ještě Zuzka s Verunkou a Mamuška s Oldou. Všichni jsme se pomalu vydali do sokolovny, kde už se vše připravovalo k druhému kolu. Byli jsme na řadě jako šestí. Netrpělivě jsme vyhlíželi Jeffa a doufali, že přijede z práce včas. Bohužel jak čas běžel, bylo více a více jasnější, že to asi nestihne. Narychlo jsme si ještě udělali krátkou zkoušku a šli na to. Protože bylo přihlášeno hodně kapel, vypouštěla se písnička pro zvukaře a tak proto, že nedorazil Jeff, vypustili jsme Rocky Top a zahráli Začni hrát, Vzpomínku na březen a jako písničku do 50. let jsme zahráli Co to jen ty trempy napadá. Letos se nám vystoupení vcelku povedlo a nedopustili se žádných závažných chyb, přesto to nakonec na postup do finále nestačilo.

ftp35_063 

    Krátce po našem vystoupení dorazil Jeff a trochu ho mrzelo, že jel nadarmo. Proto po skončení druhého kola a poté, co jsme vyslechli verdikt poroty, jsme vzali děti a šli si ještě trochu záhrát na koupaliště. Večerního vystoupení hostů ani finále jsme se nezúčastnili ani jako diváci. Dědek s Barčou i Zuzka s Verunkou a Vyhnálkama jeli brzo domů. Večer je následoval také Jeff a tak jsme zbyli jen já s Vojtou, Jitka s Milánkem a Blendy. Ještě jsme poseděli u ohýnku, který jsme ráno s velkou námahou rozdělali a kupodivu nechcípl, a kolem půl jedenácté si šli lehnout. Děti nám ještě zazpívali mašinku a šlo se spát.

     Ráno nás probudil zase déť. Tak jsme se pomalu dali do balení mokrých stanů, u Medáčku jsme si dali snídani a vyčkali slavnostního stažení vlajky a závěru festivalového víkendu. Narychlo jsme se rozloučili a jeli domů.

ftp35_081

     Abych nezapomněl, tak ještě přidám oficiální výsledky:

1.     PBT - Zlín
2.     KATI - Brno
3.     KAMARÁDI STARÉ ŘEKY - Beroun

4.     CHRPA - Chrudim
5.     FALEŠNÁ PĚTKA - Jičín
6.     VÍCEMÉNĚ - Pardubice
7.     DOTEKY - Trutnov
8.     TRAMPSKÁ SEŠKOST POZŮSTALOST - Kuřim

     Více informací na http://www.kftp.cz/

Majk