14.4.2007 v Kostelci nad Orlicí

V sobotu 14.4. jsme se již tradičně zúčastnili Podorlického kola Porty v Kostelci nad Orlicí. Na rozdíl od minulých ročníků došlo ke spojení obou Port v jednu, což pro nás nemá stejně vážný význam. Do Kostelce jsme dorazili těsně před začátkem, který byl ve 13,00 h. Protože jsme byli na řadě na 14tou h, museli jsme se jít hned po zahájení připravovat. Na Portu jsme připravili dvě nové a jednu inovovanou písničku. Zahájili jsme již tradiční Amerikou z našeho CD Elektrická řeka, ale pak už následovali soutěžní písničky Motýl, který dostal nový kabát, Nezapomínej a úplná novinka z Drnova pera Vodníček.

Country Colaps

Bohužel nás letos nepřijelo podpořit tolik fanoušků jako v minulých ročnících a ani poměrně brzký čas našeho vystoupení nám nehrál do karet. Během našeho vystoupení jsme si tak vysloužili akorát botičku na autě, které zasahovalo do vjezdu městské policie sousedícího s klubem Rabštejn, kde se Porta koná. Naštěstí byla domluva s policií rozumná a po sundání botičky a mírném přeparkování nás to stálo jen dvě stovky.

Pavučina

Podorlického předkola Porty se zúčastnily tyto kapely:

1. SÚVABAND - Ústí nad Orlicí
2. PAVLA BRANDEJSOVÁ - Nové Město nad Metují
3. V DOBRÉM ÚMYSLU - Pardubice
4. BALZAMÍNA - Pardubice
5. COUNTRY COLAPS - Pardubice
6. MRAVENCI - Trutnov
7. JAMEKI - Polička
8. STARÁ VESTA - Vamberk
9. MILOŠ VOLF - Rychnov n.Kn.
10. TICHÁ WODA - Ústí nad Orlicí
11. CHRPA - Chrudim
12. JAROSLAV ČÍŽEK - Dobruška
13. REZERVA - Otovice u Broumova
14. PAVUČINA - Pardubice
15. DUO ŤUK - Žamberk
16. KAMION - Hronov
17. GALA-TEA - Slatiňany

Po vystoupení soutěžních skupin přišla řada na porotu. Následující přestávku využila většina zúčastněných k občerstvení v místní klubovně. Jednání poroty bylo zřejmě náročné a protáhlo se, stejně jako konzultace s jednotlivými účinkujícími. Nás porota vesměs pochválila za pokrok, kterého jsme za poslední rok dosáhli, a upozornila nás na chyby, kterých se dopouštíme. Kolem 19té hodiny začalo vyhlášení výsledků:

Autorská Porta: 1. místo: Duo Ťuk - Žamberk
Interpretační Porta: 1. místo: Gala-tea  - Slatiňany
2. místo: Tichá Woda - Ústí nad Orlicí
3. místo: Pavučina - Pardubice
Divácká Porta: 1. místo: Pavučina
2. místo: Gala-tea
3. místo: Kamion
Ocenění poroty: Jan Škarka ze skupiny Tichá Woda
Pavla Brandejsová

Interpretační Porta Galatea

Na závěr zahráli všichni vítězové po jedné písničce a po nich přišla na řadu pardubická skupina Marien, která v roce 2006 vyhrála mezinárodní finále Trampské Porty v Ústí nad Labem. Soutěžící přišlo svým potleskem podpořit asi 90 platících diváků. Program uváděl František Mifek, moderátor ČRo Hradec Králové.

Marien

© Majk.