Dalším bezvadným festivalem, kterého jsme měli čest se zúčastnit, byl festival Country na kolejích, který se uskutečnil 7. června na vlakovém nádraží Chřenovice na Sázavě. Přesto, že se jednalo již o osmý ročník, měli jsme tu čest se ho zúčastnit poprvé a to čest o to větší, že jsme měli festival rovnou zakončovat. Předpověď počasí byla nadmíru příznivá, na festival přijelo spoustu bezvadných kamarádů a tak jsme se opravdu těšili.

Country na kolejich 2014 01

Po zahájení festivalu jako první vystoupilo duo Hrač & Sam. Ačkoliv na nich bylo vidět, že na místě hráli již několik dní v tahu, zvládli to bravurně a ještě při tom stihli pokřtít své nové CD. Po nich zahrálo nám dobře známé Modrý pondělí, se kterým kdysi hrála i naše bývalá zpěvačka Iveta Nováková. Kapela hraje spíš folkové věci a není to zrovna můj šálek kávy. Kapela však slíbila, že to bylo jejich poslední vystoupení. Po Modrým pondělí nastoupila na nákladovou rampu chřenovického nádraží, která úspěšně simulovala pódium, skupina SAZ (sejdeme se a zahrajem). Kapela o sobě tvrdí, že hraje zásadně zadarmo a i přesto hrají skvěle.

Pak již následoval bonbónek sobotního odpoledne: Hana Lounová se skupinou Idefix Band. Hanička byla dobrá, ale Idefix Band byl prostě perfektní. Na bezvadné atmosféře jejich vystoupení se také zásadně podílel s bezvadným zvukem zvukař Pája Dvořák a já si to opravdu užil.

Country na kolejich 2014 40

Další bezvadnou country & bluegass muziku zahrála téměř místní skupina Mirasův Kartáč ze Zruče nad Sázavou. Následoval je brněnský F.T. Prim, které také známe ze Svojšic, kde v loňském roce vystoupili jako hosté. Program pomaloučku nabíral zpoždění, ale to nikomu (kromě Blendyho) nevadilo. Pomalu ustávalo vedro, které mnozí z nás chladili v Sázavě, a na pódium nastoupila skupina hrající převážně irský folk se skvělými texty - skupina Paleta. Zástupcem trampské hudby byla další nám dobře známá skupina, skupina Otisk. Otisk má také velmi blízko k Sázavě a jejich vystoupení bylo opravdu jedno z nejlepších. Každá skupina měla na své vystoupení 1 hodinu, ale málokdo to dodržel a tak program nabíral spoždění jak Pendolíno u Polomy a půlnoc se blížila.

Country na kolejich 2014 107

Kolem půl dvanácté jsme se na pódium vyškrábali my. Tučňáka to stálo 15 piv pro skupinu Nawostro, která za nás vzala poslední vystoupení. Ale nám patřila hodina okolo půlnoci a tu jsme si bezezbytku užili. Závěr festivalu patřil neméně dobré kapele z Červených Peček, skupině Nawostro. I tu dobře známe ze Svojšického Podzimu a Nawostro hrálo opravdu na vostro. Než dohráli,  vypili oněch patnáct piv a bylo něco kolem půl druhé v noci.

Celý festival svým slovem provázel kamarád Fred a jemu bezvadně sekundoval hlavní pořadatel Country na kolejích kamarád Tučňák.

Zábava pak ještě pokračovala u ohýnku až do svítání...