Do konce roku jsme stihly ještě několik vystoupení.

1. října jsme se zúčastnili tradičního Muzejního potlachu v Horním Jelení a 8. října festivalu Lhotka fest v penzionu Žlebská Lhotka. Na obou akcích si s námi zahrál Drn a doplnil tak naše trochu prořídlé řady.

Colaps Hrobice 16 12 22Obnovili jsme také tradici Jamování s Country Colapsem. První se uskutečnilo 11.11. v Pardubicích v restauraci Rosignano a druhé 2.12. v Hostinci Na Špici v Pardubicích - Svítkově.

Celý podzim jsme zkoušeli s novým basákem a bubeníkem, ale tato snaha bohužel vyšla naprázdno. Nakonec Olí oslovila bývalého spoluhráče z kapely Dostavník Vaška Chalupu a tam padlo zrno na úrodnou půdu. S Vaškem jsme si sedli a velice rychle se s námi sehrál. 

16. prosince jsme hráli na vánočním večírku v Hrobicích.
21. prosince se uskutečnilo jamování v Panském domě v Chotěboři a závěr roku pak patřil tradiční před Silvestrovské besídce, která proběhla 29.12. v Pardubicích U Josefa.

PF2023

 

Tak jaký byl Svojšický Podzim 2022?

Tak trochu deštivý, ale nakonec snad vydařený.

10.9.2022 přesně ve 13:00 zahájila pardubická skupina Country Colaps již 22. ročník festivalu Svojšický Podzim. Kapela byla letos posílená o Olinku Březinovou, která nastoupila do Country Colapsu během prázdnin a obohatila nás tak jak o vokál, tak i o housle.

Následovala skupina KoYoTi. Vlastně to vypadalo, že se na pódiu moc nezměnilo, protože z Colapsu hraje v KoYoTech nejen Majk a Drn, ale nově také právě zmiňovaná Olča. Ty doplnila rtyňská sekce kapely KoYoTi, lídr kapely Petr Kaněra, Pája Volf a Petr Ilchman. Během vystoupení se sice snesl na svojšický areál ohlušující déšť, ale ten naštěstí brzy pominul a kapela odehrála bez přerušení.

SP 2022 024

První letní hraní v roce 2022 se uskutečnilo při tradičním opékání buřtů na pardubické Dubině 24. června. Počasí se nakonec celkem vydařilo a návštěva diváků byla opravdu překvapivě veliká.

Sobinov 6 8 22 02V první polovině prázdnin si vzal Country Colaps od hraní tak trochu dovolenou, a tak jsme měli další hraní až 6. srpna v Sobíňově, kde jsme odehráli country bál v rámci turistické akce "Léto v Železných horách". Tentokrát počasí tolik nepřálo, a tak diváků bylo méně, než jsme očekávali. Ti, co nakonec dorazili a vydrželi se, ale bezvadně bavili a hrálo se až do dvou hodin do rána. Pro nás bylo vystoupení výjimečné ještě tím, že to bylo poslední hraní, kdy s námi hrál náš banjista Míra Suchánek. Místo něj do Colapsu nastoupila Olga Březinová na housle. Olí s námi odehrála i část country bálu v Sobíňově.

Holice 20 8 22 04O týden později 12.8. jsme hráli na Opékání buřtu v Pardubicích Na drážce. Tentokrát jsme byli oslabeni ještě o Dědka, přesto jsme se s tím statečně popasovali včetně Olči, která tak trochu nastoupila do rozjetého vlaku.

20.8. jsme hráli v Holicích na pivních slavnostech. Zajímavý program, pivní a gastronomické ochutnávky a soutěže v pivních disciplínách přitáhly na prostorné parkoviště u kulturního domu v Holicích spoustu lidí. Atmosféra byla opravdu parádní a myslím že se nám vystoupení povedlo a divákům se líbilo.

Dubina 4 9 22 13Na konci prázdnin v neděli 4. září jsme hráli v Pardubicích v Centrálním parku na Dubině na závěr Studáneckého posvícení. Počasí poslední prázdninový den bylo krásné, a tak pouťové atrakce a připravený program přilákal před základní školu na Dubině spoustu dětí a jejich rodičů. My jsme si vystoupení užili také.

SP 10 9 22 13Konec léta stejně jako každý rok náleží Svojšickému Podzimu. Letos bylo sice počasí nestálé, a to se podepsalo asi ne nejmenší divácké účasti v historii festivalu. My se tím ale nenechali otrávit a užili si víkend od pátku až do neděle. Již páteční jamování v Hospůdce v areálu se vydařilo. V sobotu jsme pak úderem 13. hodiny zahájili 22. ročník festivalu Svojšický Podzim. Tentokrát jsme se rozloučili s naším kytaristou a zakládajícím členem skupiny Country Colaps – Milošem "Dědkem" Chládkem, který již začátkem léta oznámil s Mírou svůj odchod z kapely. Loučení bylo sice smutné, ale život jde dál...

Rozjezd po dvouleté kovidové pauze, kdy jsme toho moc neodehráli, byl dost pomalý a ačkoliv jsme se na první hraní už velmi těšili, zároveň jsme však měli obyvy, jak nám to vlastně půjde a jak nás publikum přijme.

Ronov n D 2 4 22 042.4.2022 jsme si po dlouhých osmi měsících konečně opět zahráli na pořádném country bále.

Při odemykání Doubravy jsme měli tu radost zahrát ronovským skautům a vodákům. Atmosféra byla parádní i přes poměrně chladné počasí a country bál se opravdu vydařil.

Jsme rádi že jsme nakonec všechno nezapomněli a že se všichni dobře bavili.

 

Chrudim 9 4 2022 21

 

Druhým našim vystoupením v roce 2022 bylo vystoupení na společném koncertě "Trampské Jaro" spolu se skupinou Chrpa a skupinou Bounty v divadle Karla Pippicha v Chrudimi 9.4.2022.

Divadlo bylo téměř vyprodané a panovala v něm příjemná kamarádská atmosféra.

 

Horni Jeleni 2022 20 27.-.29. 5  jsme se již tradičně zúčstnili již 46. ročníku Festivalu trampské písně v Horním Jelení. 

Festival má obrovskou tradici. Svědčí o tom vysoká účast kapel a plné hlediště diváků, kteří si během finále pomalu neměli ani kam sednout. 

Na letošním ročníku vystoupilo 18 hudebních skupin. Porota měla skutečně těžký úkol - už jenom výběr kapel do finále, kam mělo postoupit osm skupin, nebyl jednoduchý, protože nebyl nikdo slabší.

Do finále se podařilo postoupit i nám a nakonec jsme obsadili 7. místo.

Country na kolejich 02

 

O týden později 4.6.2022 jsem účinkovali na festivalu Country na kolejích.

Také tento festival se vydařil a všichni jsme si to moc užili.

Bezvadný byl již páteční večer a sobotní atmosféra v Chřenovicích bývá vždycky neopakovatelná. Ostatní kapely ale i diváci byli perfektní, stejně tak i Tučňák a jeho tým odvedl pořádnýkus práce.

I v letošním roce jsme trochu s obavami sledovali vývoj pandemie coronaviru, ale přesto jsme věřili, že 21.ročník Svojšického Podzimu se bude smět uskutečnit bez omezení. Stejně jako v minulosti, i letos jsme měli štěstí nejen na to, že jsme mohli festival bez obav uspořádat, ale i na počasí.

A tak 11. září úderem 13. hodiny mohla pořádající skupina Country Colaps - Pardubice zahájit festival Svojšický Podzim 2021. Po vztyčení festivalové vlajky a přivítání obou moderátorů Martina "Drna" Nýdra a Radka "Tučňáka" Ujčíka následovalo zhruba půlhodinové vystoupení této kapely, která je nedílně spjata se Svojšickým Podzimem od jeho založení.

Jako první soutěžní skupina vystoupilo DUO TORNÁDO ve třech - Malý Chlumec. Duo Tornádo: Marcela Plšková a Iveta Tornádo Eliášková doplněné o basistu Milana Čombeho Lhotského neúčinkovalo ve Svojšicích poprvé a přineslo divákům energicky zahrané trampské písničky se skvělým vokálem.

svojsicky podzim 2021 40