První letní hraní v roce 2022 se uskutečnilo při tradičním opékání buřtů na pardubické Dubině 24. června. Počasí se nakonec celkem vydařilo a návštěva diváků byla opravdu překvapivě veliká.

Sobinov 6 8 22 02V první polovině prázdnin si vzal Country Colaps od hraní tak trochu dovolenou, a tak jsme měli další hraní až 6. srpna v Sobíňově, kde jsme odehráli country bál v rámci turistické akce "Léto v Železných horách". Tentokrát počasí tolik nepřálo, a tak diváků bylo méně, než jsme očekávali. Ti, co nakonec dorazili a vydrželi se, ale bezvadně bavili a hrálo se až do dvou hodin do rána. Pro nás bylo vystoupení výjimečné ještě tím, že to bylo poslední hraní, kdy s námi hrál náš banjista Míra Suchánek. Místo něj do Colapsu nastoupila Olga Březinová na housle. Olí s námi odehrála i část country bálu v Sobíňově.

Holice 20 8 22 04O týden později 12.8. jsme hráli na Opékání buřtu v Pardubicích Na drážce. Tentokrát jsme byli oslabeni ještě o Dědka, přesto jsme se s tím statečně popasovali včetně Olči, která tak trochu nastoupila do rozjetého vlaku.

20.8. jsme hráli v Holicích na pivních slavnostech. Zajímavý program, pivní a gastronomické ochutnávky a soutěže v pivních disciplínách přitáhly na prostorné parkoviště u kulturního domu v Holicích spoustu lidí. Atmosféra byla opravdu parádní a myslím že se nám vystoupení povedlo a divákům se líbilo.

Dubina 4 9 22 13Na konci prázdnin v neděli 4. září jsme hráli v Pardubicích v Centrálním parku na Dubině na závěr Studáneckého posvícení. Počasí poslední prázdninový den bylo krásné, a tak pouťové atrakce a připravený program přilákal před základní školu na Dubině spoustu dětí a jejich rodičů. My jsme si vystoupení užili také.

SP 10 9 22 13Konec léta stejně jako každý rok náleží Svojšickému Podzimu. Letos bylo sice počasí nestálé, a to se podepsalo asi ne nejmenší divácké účasti v historii festivalu. My se tím ale nenechali otrávit a užili si víkend od pátku až do neděle. Již páteční jamování v Hospůdce v areálu se vydařilo. V sobotu jsme pak úderem 13. hodiny zahájili 22. ročník festivalu Svojšický Podzim. Tentokrát jsme se rozloučili s naším kytaristou a zakládajícím členem skupiny Country Colaps – Milošem "Dědkem" Chládkem, který již začátkem léta oznámil s Mírou svůj odchod z kapely. Loučení bylo sice smutné, ale život jde dál...

Rozjezd po dvouleté kovidové pauze, kdy jsme toho moc neodehráli, byl dost pomalý a ačkoliv jsme se na první hraní už velmi těšili, zároveň jsme však měli obyvy, jak nám to vlastně půjde a jak nás publikum přijme.

Ronov n D 2 4 22 042.4.2022 jsme si po dlouhých osmi měsících konečně opět zahráli na pořádném country bále.

Při odemykání Doubravy jsme měli tu radost zahrát ronovským skautům a vodákům. Atmosféra byla parádní i přes poměrně chladné počasí a country bál se opravdu vydařil.

Jsme rádi že jsme nakonec všechno nezapomněli a že se všichni dobře bavili.

 

Chrudim 9 4 2022 21

 

Druhým našim vystoupením v roce 2022 bylo vystoupení na společném koncertě "Trampské Jaro" spolu se skupinou Chrpa a skupinou Bounty v divadle Karla Pippicha v Chrudimi 9.4.2022.

Divadlo bylo téměř vyprodané a panovala v něm příjemná kamarádská atmosféra.

 

Horni Jeleni 2022 20 27.-.29. 5  jsme se již tradičně zúčstnili již 46. ročníku Festivalu trampské písně v Horním Jelení. 

Festival má obrovskou tradici. Svědčí o tom vysoká účast kapel a plné hlediště diváků, kteří si během finále pomalu neměli ani kam sednout. 

Na letošním ročníku vystoupilo 18 hudebních skupin. Porota měla skutečně těžký úkol - už jenom výběr kapel do finále, kam mělo postoupit osm skupin, nebyl jednoduchý, protože nebyl nikdo slabší.

Do finále se podařilo postoupit i nám a nakonec jsme obsadili 7. místo.

Country na kolejich 02

 

O týden později 4.6.2022 jsem účinkovali na festivalu Country na kolejích.

Také tento festival se vydařil a všichni jsme si to moc užili.

Bezvadný byl již páteční večer a sobotní atmosféra v Chřenovicích bývá vždycky neopakovatelná. Ostatní kapely ale i diváci byli perfektní, stejně tak i Tučňák a jeho tým odvedl pořádnýkus práce.

I v letošním roce jsme trochu s obavami sledovali vývoj pandemie coronaviru, ale přesto jsme věřili, že 21.ročník Svojšického Podzimu se bude smět uskutečnit bez omezení. Stejně jako v minulosti, i letos jsme měli štěstí nejen na to, že jsme mohli festival bez obav uspořádat, ale i na počasí.

A tak 11. září úderem 13. hodiny mohla pořádající skupina Country Colaps - Pardubice zahájit festival Svojšický Podzim 2021. Po vztyčení festivalové vlajky a přivítání obou moderátorů Martina "Drna" Nýdra a Radka "Tučňáka" Ujčíka následovalo zhruba půlhodinové vystoupení této kapely, která je nedílně spjata se Svojšickým Podzimem od jeho založení.

Jako první soutěžní skupina vystoupilo DUO TORNÁDO ve třech - Malý Chlumec. Duo Tornádo: Marcela Plšková a Iveta Tornádo Eliášková doplněné o basistu Milana Čombeho Lhotského neúčinkovalo ve Svojšicích poprvé a přineslo divákům energicky zahrané trampské písničky se skvělým vokálem.

svojsicky podzim 2021 40

horni jeleni 2021 1345. ročník Festivalu trampských písní proběhl v době koronavirové krize zatím nevídanou a netradiční formou. V roce 2020 byl festival kvůli koronavirové epidemii zrušen. Na počátku roku 2021 se pak pořadatelé rozhodli uspořádat festival online. Každá přihlášená kapela měla za úkol nahrát živě tři soutěžní písničky dle pravidel Festivalu trampských písní.

Zpočátku se mi moc nechtělo jít do online soutěže a nahrávat nějaká videa. Trochu mi to k trampskému festivalu nesedělo a raději bych se sešel, třeba napůl tajně někde u ohně. Nakonec jsme ale do toho šli. Vždyť na Jelení  jezdíme pravidelně od roku 2002.

Při nahrávání jsme se s kapelou sešli po půl roce a to navíc bez Míry, který onemocněl Covidem. Nakonec se nám podařilo videa nahrát. Od toho okamžiku jsme doufali a těšili se, že se nakonec v Horním Jelení sejdeme i naživo a povedlo se...

V sobotu 29.5.2021 jsem se i s dalšími jedenácti skupinami sešli v Horním Jelení v areálu Tramtáryje (bývalý areál Radosti) a festivalové odpoledne jsme si užili i přes občasné dešťové přeháňky a poměrně malou účast diváků.

Festivalová a koncertní sezóna v roce 2020 byla ovlivněna pandemií koronaviru. Přesto jsme na rozdíl od jiných pořadatelů měli to štěstí a mohli uspořádat festival Svojšický Podzim prakticky v plném rozsahu.Štěstí jsme měli i v tom, že nám opět přálo počasí a bylo opravdu nádherně.

Dvacátý ročník festivalu zahájila také dvacetiletá skupina Country Colaps, která tak trochu společně s pořadateli oslavila na festivalu své 20. výročí. Dvacítka byla letos opravdu symbolická. V roce 2020 se na dvacátém ročníku Svojšického Podzimu sešlo před pódiem i dvacet pořadatelů.

sp20 002

Po vystoupení Country Colapsu přišla řada na první soutěžní skupinu KOMPLETNÍ TORZO - Praha. Ta byla sice ve Svojšicích poprvé, ale některé její členy jsme zde již viděli ve skupinách Nostalgie nebo Na ex.